Velež je večeras na stadionu Rođeni u derbi utakmici 16. kola PL BiH sasvim zasluženo savladao Sarajevo rezultatom 1:0.

Većih uzbuđenja nije bilo u prvom poluvremenu, a onda je Velež u nastavku zaigrao mnogo bolje.

Domaći su stvorili nekoliko sjajnih šansi, da bi Vehabović u 65. minuti matirao nemoćnog Šahinovića za erupciju oduševljenja na stadionu Rođeni.

Gosti su u 79. minuti zatresli mrežu preko Kyeremeha, ali glavni sudija Petrović je opravdano poništio gol zbog ofsajd pozicije.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo, pa je tim iz Mostara osvojio važna tri boda.

Ekipa Veleža je nakon ove pobjede četvrta sa 29 bodova i ima samo bod manje od trećeg Sarajeva.

U narednom kolu Velež gostuje Željezničaru, dok će Sarajevo igrati na svom terenu protiv GOŠK-a.