AZ Alkmaar je u meču petog kola grupe E Konf. lige slavio protiv mostarskog Zrinjskog rezultatom 1:0.

Ekipa Zrinjskog je ovim porazom ostala bez šansi za plasman u nokaut fazu ovog takmičenja.

Nizozemski tim je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, imao je 10 šuteva, ali nije uspio zabiti gol.

Naš šampion je bez udarca u prvih 45 minuta igre. Zanimljivo da je Zrinjski u prvom poluvremenu napravio samo jedan prekršaj.

AZ je poveo u 59. minuti golom Pavlidisa sa bijele tačke. Ispostaviće se da je to bio trenutak odluke u večerašnjem meču.

Za Zrinjski su od prve minute igrali:

Marić, Ćorluka, Senić, Radić, Malekinušić, Ivančić, Zlomislić, Bradarić, Hrvanović, Ćuže te Bilbija.

Priliku u nastavku su dobili Sabljić, Kiš, Mišić i Balić.

AZ nakon ove pobjede zauzima treće mjesto i ima šest bodova, dok je Zrinjski zadnji sa tri boda.

U posljednjem kolu AZ gostuje Legiji, a Zrinjski će na svom terenu igrati protiv Aston Ville.