Ajax je u duelu 13. kola nizozemskog šampionata deklasirao Vitesse rezultatom 5:0.

Benjamin Tahirović (20) do 75. minute za Ajax, dok je Said Hamulić (22) zamijenjen u 84. minuti u gostujućem timu.

Ekipa Ajaxa je povela u trećoj minuti golom Hatta, a desetak minuta kasnije Hlysson je pogodio za 2:0.

Igrala se 16. minuta kada Said Hamulić zabio majstorski gol u 16. minuti za Vitesse.

Ipak, glavni sudija je nakon konsultacija sa VAR sobom poništio gol, iako se na usporenom snimku vidi da naš reprezentativac nije bio u ofsajdu.

Zanimljivo da se spomenuta situacija pregledavala pune tri minute i sudija je odlučio da dosudi ofsajd.

Inače, Hamulić je ove sezone jednom asistirao za Vitesse, ali još uvijek nije postigao nijedan gol.

Ajax je 50. minuti povećao prednost na 3:0 autogolom Oroza, da bi Akpom u 58 .minuti zabio novi gol za tim iz Amsterdama.

Konačnih 5:0 postavlja Taylor u 67. minuti meča.

Ekipa Ajaxa je trenutno osma na tabeli sa 15 bodova uz utakmicu manje, a Vitesse je zadnji sa osam bodova.