Anel Ahmedhodžić (24) se oporavio od povrede i prvi put nakon sedmog oktobra nastupio za Sheffield United.

Bh. reprezentativac je zbog povrede propustio četiri susreta Premiershipa, a danas je igrao od 46. minute u porazu Sheffielda od Bournemoutha sa 1:3.

Bio je to meč 13. kola Premiershipa, a gosti su poveli u 12. minuti golom Taverniera.

Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada je Kluivert pogodio za 0:2.

Tavernier je u 51. minuti susreta zabio svoj drugi, a za Bournemouth treći gol na današnjem dvoboju. Počasni gol za Sheffield postigao je McBurnie u 97. minuti.

Sheffield se nakon ovog poraza nalazi na 18. poziciji sa pet bodova, dok je Bournemouth na 16. poziciji sa 12 bodova.

Ahmedhodžić i saigrači u narednom kolu gostuju Burnleyu, a Bournemouth će igrati protiv Aston Ville.