Ivan Bašić (21) debitovao je večeras za A selekciju BiH.
Bašić je odigrao svih 90 minuta u porazu Zmajeva od Slovačke (1:2), a nakon utakmice je govorio za BHT1.
“Igrali smo bolje nego protiv Luksemburga, ali mislim da je crveni karton odlučio ovaj susret. Dobro smo krenuli u nastavku, zabili gol. Brzo smo i primili gol, a bilo je teško vratti se nakon crvenog kartona. Idemo se pripremati za baraž”, kazao je Ivan i dodao:
“Ponosan sam što sam debitovao i nadam se da će biti još više nastupa u budućnosti. Sigurno da se možemo plasirati na EURO i moramo. Preostaje nam baraž. Nadam se da ćemo svi biti zdravi i da ćemo pružiti bolje igre.”
Inače, Bašić je član ruskog Orenburga i prošao je sve omladinske selekcije BiH.
Bio je kapiten U21 BiH za koju je odigrao 19 utakmica te zabio pet golova.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino