Borac je u jednom od derbija 14. kola Premijer lige BiH savladao Željezničar sa 3:2. Gol odluke postignut je u 94. minuti, a gosti smatraju da su oštećeni kod tog pogotka.

Utakmica je privukla oko 3.000 gledalaca, a jedan od njih bio je Radoslav Kačavenda, pomoćni, linijski sudija koji je na listi Premijer lige BiH.

To naravno ne bi bilo čudno da Kačavenda nije javno najavio podršku Banjalučanima. On je objavio fotografiju s porodicom uz opis: “Ručak pa podrška šampionu”. Potom je objavio sliku sa stadiona u Banjaluci.

Zanimljivo da je Kačavenda bio linijski sudija na meču Borac – Velež u oktobru ove godine. Borac je slavio sa 2:0, a drugi gol je postigao Vranješ iz očiglednog ofsajda kojeg nije vidio upravo Kačavenda.

Podsjetimo, Borac je poveo sa 2:0 golovima Kvržića i Lukića. Željo je poravnao sa dva gola Krpića, a potom je Jokić u 94. minuti postigao gol za pobjedu.

Prema mnogima tom golu prethodio je prekršaj nad golmanom Muftićem.