Reprezentativac BiH, Amar Dedić (21), sinoć je odigrao četvrti meč u Ligi Šampiona ove sezone.

Njegov Salzburg je na svom terenu poražen od Intera sa 1:0. Gol odluke postigao je Lautaro Martinez u 85. minuti sa penala.

Amar Dedić je odigrao cijeli susret, a ocijenjen je sa 6.7. Imao je 29 uspješnih od 35 ukupnih dodavanja, dobio je sedam od 13 duela, te je imao pet uspješnih driblinga od sedam ukupno.

Dedić je odigrao u Ligi Šampiona sve minute za Salzburg koji je pobijedio Benficu, te je poražen od Sociedada i dva puta od Intera.

Desni bek ima prosjek ocjena u Ligi Šampiona 6.88.

Amar je ove sezone već odigrao 19 utakmica na kojima je postigao pet golova i dodao tri asistencije.

Zanimljivo da Dedić sa samo 21 godinom ima 145 seniorskih nastupa za Salzburg, Liefering i Wolfsberger.

Za A reprezentaciju je odigrao 11 utakmica.