Sarajevo i Borac su večeras na Koševu u derbi utakmici 13. kola PL BiH odigrali 1:1

Gosti su sjajno otvorili meč i poveli golom Nišića u drugoj minuti.

Sarajevo je u petoj minuti moglo izjednačiti, ali udarac Hasića iz slobodnjaka zaustavila je stativa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja na terenu.

Novu veliku šansu Hasić je imao u 49. minuti kada je savladao golmana gostiju, ali je jedan defanzivac Borca u zadnji trenutak izbacio loptu i spasio čist gol.

Banjalučani su u 74. minuti mogli zabiti još jedan gol, međutim Lukić se nije najbolje snašao u izglednoj situaciji.

Gosti su u 82. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Pejović žestoko faulirao Čatakovića i zaradio direktan crveni karton.

Sarajevo je do remija stiglo golom Aničića u 94. minuti utakmice.

Zanimljivo da je isti rezultat između Borca i Sarajeva bio prije nekoliko sedmica u Banjoj Luci, a Banjalučani su tada do poravnanja stigli upravo golom u 94. minuti.

Borac je lider na tabeli sa 30 bodova, dok je Sarajevo treće sa šest bodova manje.

Ekipa Borca u narednom kolu igra na svom terenu protiv Željezničara.