U21 selekcija BiH je večeras na Grbavici u utakmici trećeg kola grupe H kvalifikacija za EURO izgubila od Francuske rezultatom 1:2.

Gosti iz Francuske, koji prema podacima Transfermarkta vrijede 277,5 miliona eura (naš tim vrijedi 7,18 miliona eura), su bili apsolutni favoriti pred utakmicu.

Ipak, izabranici Igora Jankovića su prvi stigli do prednosti. Igrala se 28. minuta kada je Bristrić nakon jedne kontre pogodio za 1:0.

Nažalost, radost naših fudbalera trajala je samo četiri minute jer je Cherki u 32. minuti poravnao na 1:1.

Promjene rezultata nije bilo sve do 92. minute, a onda je Kalimuendo postigao gol za preokret i pobjedu Francuza.

Za BiH su igrali:

Šahinović, Karić, Muharemović, Šušić, Šuta, Sučić, Bašić, Omerović, Buljubašić, Čavić i Bristrić.

Priliku sa klupe dobili su Šošić, Čuić, Krdžalić, Šukilović i Gasal.

Francuska, koju sa klupe predvodi legendarni Thierry Henry, igrala je u sastavu:

Restes, Merlin, Magassa, Yoro, Sildillia, Lepenant, Ugochukwu, Zaire-Emery, Cherki, Barcola te Wahi.

Francuzi imaju šest bodova poslije dvije odigrane utakmice, dok je naš tim bez bodova nakon tri odigrana meča.

U21 BiH naredni susret kvalifikacija igraju 17. novembra u gostima protiv Kipra.