Široki Brijeg je večeras na Pecari u derbi utakmici osmog kola PL BiH savladao Sarajevo rezultatom 1:0.

Gosti su mogli povesti već u prvoj minuti, ali golman Širokog Tomić je odbranio šut Avramovskog.

Ekipa Širokog je najbolju šansu u prvom poluvremenu imala u 11. minuti kada je Šahinović zaustavio udarac Kuprešaka.

Šest minuta kasnije stativa je spasila Široki nakon udarca Durakovića.

Ćavar je u 38. minuti zaprijetio iz slobodnjaka, ali Šahinović je bio na mjestu.

Već na samom startu drugog poluvremena Sarajevo je imalo veliku šansu, međutim udarac Oliveire zaustavila je stativa.

Domaći su do pobjedonosnog gola stigli u 74. minuti.

Šahinović je pogriješio, a Chinedu zabio sjajan gol sa 25 metara i donio tri boda Širokom Brijegu.

Široki je nakon ove pobjede lider sa 16 bodova uz dva susreta manje. Tim sa Pecare je jedini bez poraza ove sezone.

Sarajevo je drugoplasirano sa 13 bodova i ima jedan meč manje.