Edin Džeko (37) zabio je novi gol i asistirao za turski Fenerbahce.

Fener je u meču petog kola turske Superlige savladao Antalyju sa 3:2, a Džeko je bio strijelac i asistent.

Gosti su poveli u 31. minuti preko Bukse, ali sjajni Džeko je u 45. minuti glavom matirao golmana gostiju za 1:1.

Bio je to četvrti gol Edina u ligi, a dva gola je zabio u kvalifikacijama za Konf. ligu.

Igrala se 56. minuta kada je Džeko asistirao Kahveciju koji postiže gol i donosi vodstvo Fenerbahecu.

Dijamant je do ovog susreta imao četiri asistencije u svim takmičenjima.

Gosti se nisu predavali i u 64. minuti ponovo preko Bukse stižu do poravnanja.

Ipak, Szymanski je u 80. minuti postigao treći gol za Fener i postavio konačnih 3:2.

Džeko je igrao cijeli meč za Fenerbahce, dok je svih 90 minuta na terenu u gostujućem timu proveo povremeni Zmaj Dario Šarić (25).

Deni Milošević (28) nije ulazio na teren u timu Antalyje.

Fenerbahce je prvi na tabeli sa 12 bodova uz meč manje, dok Antalya zauzima 14. mjesto sa tri osvojena boda.