U19 reprezentacije Bosne i Hercegovine i Republike Irske odigrale su neriješeno 1:1 (0:0) u prijateljskoj utakmici koja je danas odigrana na Gradskom stadionu u Bileći, saopšteno je iz FS BiH.

Oko 200 gledalaca moglo je da vidi kvalitetnu fudbalsku predstavu, gdje su obje ekipe tokom svih 90 minuta prikazale borbenu i dinamičnu igru.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Republika Irska je povela u 54. minutu, sjajnim udarcem glavom centarfora Marka O’Mahonija sa desetak metara, a konačan rezultat postavio je kapiten “Zmajića” Niko Kovač lijepim udarcem iz srca šesnaesterca.

Ove selekcije odigraće još jednu utakmicu u subotu, takođe u Bileći, sa početkom u 16:30.

BOSNA I HERCEGOVINA – REPUBLIKA IRSKA 1:1 (0:0)

Bileća – Gradski stadion. Gledalaca: 200.

Sudija: Stefan Bokić (Bosna i Hercegovina). Pomoćnici: Slobodan Vukosav i Strahinja Vuković (oba iz Bosne i Hercegovine).

Strijelci: 0:1 O’Mahony 54’, 1:1 Kovač 84’.

Žuti kartoni: Temple (Republika Irska).

Bosna i Hercegovina: Arman Šutković, Nidal Čelik (60’ Amir Duraković), David Čamber (60’ Hamza Samardžić), Niko Kovač (kap.), Hamza Ljukovac (60’ Petar Samardžija), Marsel Zrnić (75’ Muamer Hamzić), Jusuf Terzić (84’ Benjamin Babić), Amar Zahirović (84’ Antoni Bajkuša), Stefan Marčetić (46’ Faris Kadrić), Ajdin Beganović (75’ Miljan Kovačević), Senad Mustafić (84’ Aiman Šemedin). Selektor: Dubravko Orlović.

Republika Irska: Andrew Wogan, Jake Grante, Sead Moore, Luke Brown, Lewis Temple (84’ Freddie Turley), James McManus, Tom Olyott (70’ Justin Ferizaj), Romeo Akachuckwu, Mark O’Mahony (84’ Eoin Kenny), Tommy Bloxham (70’ Franco Umeh), Trent Kone Doherty (84’ Gavin Hodgins). Selektor: Tom Mohan.