Željezničar je večeras na Grbavici u zaostalom susretu prvog kola PL BiH pobijedio Igman iz Konjica sa 1:0.

Plavi su u prvih 20-ak minuta igre imali dvije dobre šanse preko Amoaha i Drlje, ali mreža golmana Igmana se nije zatresla.

Gosti su u 23. minuti mogli povesti, ali golman Želje Muftić fantastično je odbranio šut Čubrila.

Igman je u 44. minuti imao stopostotnu priliku kada je Bojo ispred Muftića, međutim golman domaćih ponovo je bio na visini zadatka.

Željo je u nastavku zaigrao mnogo ofanzivnije i do 65. minute propustio četiri dobre šanse.

Ćeman je u 47. i 50. minuti fenomenalno odbranio udarce Bibera i Turanjanina, Amoah je u 56. minuti sa vrha peterca šutirao pored gola, dok je i udarac Mekića iz 65. minute otišao pored gola.

Ipak, Željo do tri boda stiže u 86. minuti kada je Cocalić pogodio za veliko slavlje navijača i igrača na Grbavici.

Ekipa Želje sada ima devet bodova uz meč manje, dok je Igman osvojio isti broj bodova iz pet odigranih utakmica.

Željezničar u narednom kolu igra veliki derbi protiv Veleža, a Igman će gostovati Tuzli.

Tabelu, raspored i statistiku Premijer lige BiH pogledajte ispod.