Odbojkašice BiH su danas u Torinu u duelu četvrtog kola grupe B Europskog prvenstva poražene od Rumunije sa 3:2.

Naše odbojkašice su pobijedile prvi set sa 25:12. Drugi set pripao je Rumunkama rezultatom 26:24.

I treći set su dobile odbojkašice Rumunije, rezultat je bio 25:21. U četvrtom setu BiH je bila bolja sa 25:21.

U konačnom petom setu Rumunija je slavila sa 15:11.

Naša reprezentacija sada ima dvije pobjede i dva poraza.

BiH sutra igra posljednji meč grupne faze protiv domaćina Italije.

Svoj susret večeras igraju Švicarska i Hrvatska, a za našu selekciju pobjeda Hrvatske bi bila mnogo bolja opcija.

Švicarska u slučaju da ne osvoji dva boda protiv Hrvatske naša reprezentacija bi izborila 1/8 finala Eura.

Podsjetimo, tri boda se dobijaju za pobjede od 3:0 ili 3:1, dva boda se dobijaju za pobjedu 3:2. Jedan bod se dobija za poraz 3:2, a porazi od 3:0 ili 3:1 ne donose bodove.

Plasman u narednu fazu izborit će četiri najbolje selekcije iz grupe.