Košarkaši BiH su u utakmici drugog kola pretkvalif. turnira za Olimpijadu poraženi od Poljske sa 85:76.

Zmajevi su kao i protiv Portugala odigrali loše prvo poluvrijeme i rezultat na semaforu je na poluvremenu pokazao 50:37 u korist domaćina.

I drugo poluvrijeme Zmajevi nisu bili na svom nivou, te je na kraju Poljska slavila sa 85:76.

Jusuf Nurkić je bio najefikasniji u našim redovima sa 17 poena, a slijede Lazić sa 15 i Musa sa 13.

U reprezentaciji Poljske sjajni su bili Ponitka sa 22 i Sokolowski sa 20.

Bosna i Hercegovina je tako pobijedila Portugal sa 84:75, te je poražena od Poljske sa 85:76.

Danas je Portugal savladao MaÄ‘arsku sa 84:76, a juÄer su Poljaci dobili MaÄ‘are sa 83:81.

Zmajevi tako moraju u trećem kolu pobijediti Mađarsku kako bi prošli u polufinale.

Treći meÄ u grupi izabranici Adisa Bećiragića odigrat će 16. augusta protiv MaÄ‘arske od 21,00 sati, a isti dan igra se i meÄ Poljska – Portugal.

Prve prve dvije selekcije iz naše grupe plasirati će se u polufinale, gdje će igrati sa najbolja dva tima iz grupe A (Češka, Izrael, Estonija, Sjeverna Makedonija).

Pobjednik turnira ide u kvalifikacije za Olimpijske igre.