Ludogorets, koji sa klupe predvodi bivši selektor BiH Ivajlo Petev (48), na šokantan način je ispao iz drugog pretkola kvalif. za Ligu Šampiona.

Ekipa Ludogoretsa je u prvom meču odigrala 1:1 protiv slovenačke Olimpije, ali je večeras u revanšu u Ljubljani izgubila 1:2 i ostala bez plasmana u narednu rundu.

Despodov je u 15. minuti doveo Ludogorets u prednost, da bi tri minute kasnije Elsnik poravnao na 1:1.

Gosti iz Bugarske su od 83. minute igrali sa igračem manje, s obzirom da je Son dobio crveni karton.

Trijumf i prolaz Olimpiji donosi Elsnik golom u 92. minuti.

Ludogerts je u 102. minuti imao veliku šansu da izjednači i odvede duel u produžetke, ali Despodov nije iskoristio penal.

Olimpija će u trećem pretkolu igrati protiv Žaligirsa ili Galatasaraya.

Momčad Ludogorets svoj europski put nastavlja u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu.

Izabranici Ivajla Peteva odmjerit će snage sa poraženim iz dvomeča Dinamo Zagreb – Astana.