Ludogorets, koji sa klupe predvodi bivši selektor Zmajeva Ivajlo Petev (48), je sinoć neočekivano poražen od šampiona Kosova Ballkanija sa 0:2.

Bio je to duel prvog pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona, a Petev je nakon meča govorio za bugarske medije.

“Plan nam se pokvario nakon 10,15 minuta igre. Slabo smo odigrali. Tim poput nas ne može sebi priuštiti da primi naivan gol kakav smo primili na startu drugog poluvremena.

Fudbal je igra grešaka. Rezultat 2:0 je takav da moramo dati sve od sebe u revanšu kako bi to nadoknadili”, kazao je Petev nakon meča i dodao:

“Nakon prvih 15 minuta igre svaki drugi ili treći pas je bio pogrešan. Moram čestitati Ballkaniju koji je igrao veoma dobro. Mi imamo još mnogo posla pred sobom.

Sada je važno da pobijedimo prvi meč u novoj sezoni protiv Krumovgrada, a onda nas očekuje revanš protiv Ballkanija. U narednom susretu ću sigurno napraviti nekoliko promjena.

Protiv Ballkanija moramo početi da dajemo golove, jer bez golova nemamo šanse za prolaz dalje. Borit ćemo se da ostvarimo svoj cilj.”

Revanš utakmica igrat će se se naredne srijede u Bugarskoj.