Armenski Urartu je večeras u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona dočekao mostarski Zrinjski, a naš šampion je slavio sa 1:0 i stigao na korak do drugog pretkola.

Zrinjski je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, imao nekoliko šansi, a Malekinušić je u 36. minuti pogodio stativu.

Armenci su u 45. minuti mogli kazniti promašaje Zrinjskog, ali udarac Juniora otišao je pored gola.

Domaći su u 54. minuti pogodili prečku preko Margaryana, a desetak minuta kasnije jedan defanzivac Urartura je izblokirao šut Stanića.

Igrala se 77. minuta kada je Barišić napravio veliku grešku, napadač Urartua Sanogo izašao sam ispred Marića, ali golman Zrinjskog bio je oprezan i interevenisao.

Trenutak odluke dogodio se u 89. minuti. Kožulj je centrirao iz kornera, a Senić pogodio za veliku pobjedu Zrinjskog.

Za Zrinjski su igrali:

Marić, Ćorluka, Senić, Barišić, Marin, Stanić, Čanađija, Ivančić, Tičinović, Malekinušić te Bilbija.

Priliku u nastavku dobili su Ćuže, Zlomislić, Kožulj i Sabljić.

Revanš susret igra se 18. jula u Mostaru.

Pobjednik ovog dvomeča će u drugom pretkolu igrati protiv Slovana ili Hesperangea.