Edin Džeko (37) igrao je od prve minute u duelu Portugala i BiH (3:0) u okviru trećeg kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Džeko je nakon susreta u Lisabonu govorio za BHT1.

“Mislim da smo dali svoj maksimum. Igrali smo protiv jedne od najboljih reprezentacija u Europi.

Oni su bolja ekipa od nas, ali mislim da smo im dobro parirali u prvom poluvremenu. Mislim da je gol pred sami kraj prvog poluvremena presudio.

O debitantima:

Ova reprezentacija treba novih mladih igrača. Selektor im je ukazao priliku. Sigurno da će iz utakmice u utakmicu biti bolji.

Naravno, vidjeli smo i danas da mogu pomoći reprezentaciji. Sigurno da ćemo biti bolji i to moramo pokazati za tri dana.

O narednom protivniku Luksemburgu:

“Nemamo prava na kiks. Igramo pred svojim navijačima i dat ćemo maksimum da dođemo do pobjede.”