Portugal i BiH večeras od 20,45 sati u Lisabonu igraju utakmicu trećeg kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Za Portugal igraju:

Diogo Costa, Antonio Silva, Ruben Dias, Danilo, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Palhinha, Bruno Fernandes, Guerreiro, Cristiano Ronaldo i Joao Felix.

Priliku sa klupe čekat će:

Rui Patricio, Jose Sa, Nelson Semedo, Pepe, Ricardo Horta, Otavio, Goncalo Inacio, Rafael Leao, Ruben Neves, Dalot, Diogo Jota i Vitinha.

BiH će nastupiti u sastavu:

Šehić, Dedić, Barišić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Hadžiahmetović, Džeko i Stevanović.

Vasilj, Pirić, Gazibegović, Miličević, Tahirović, Varešanović, Kodro, Prcić, Menalo, Prevljak, Bilbija i Hamulić.

Utakmicu u Lisabonu sudit će Davide Massa iz Italije.

Meč direktno prenosi BHT1.

Susret u Lisabonu je počeo!

3. minuta: Portugalci imaju posjed lopte, ali za sada bez opasnosti po naš gol.

4. minuta: Hadžiahmetović je šutirao pored gola Portugalaca.

12. minuta: Portugal i dalje ima kontrolu igre i posjed, ali naš tim se dobro brani.

14. minuta: Cristiano Ronaldo je bio u opasnom napadu, ali Dedić ga je dobro zagradio i bit će gol aut za naš tim.

21. minuta: Portugal je izveo dva vezana kornera, ali nije bilo opasnosti za Šehića.

22. minuta: Barišić je fenomenalno centrirao, a golman Portugala je krajnjim naporom odbranio.

23. minuta: Cristiano Ronaldo je postigao gol, ali svirana je ofsajd pozicija.

25. minuta: Opasan napad Portugala preko Bernarda Silve, ali odlično je intervenisao Ahmedhodžić, da bi Pjanić u nastavku akcije izblokirao pokušaj domaćih.

29. minuta: Fantastična akcija Zmajeva, Cimirot je asistirao Džeki, a kapiten BiH iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

33. minuta: Još jedan dobar napad Zmajeva, ali Džeko i Pjanić se nisu najbolje snašli.

34. minuta: Pjanić je centrirao iz slobodnjaka, međutim lopta je otišla u gol aut.

37. minuta: Najbolja šansa za Portugal. Joao Felix je šutirao, a Šehić odbranio i izbacio loptu u korner.

41. minuta: Pjanić je dobio žuti karton.

44. minuta: Portugal vodi 1:0. Gol je zabio Bernardo Silva.

Gotovo je prvo poluvrijeme u Lisabonu: Portugal vodi od 44. minute golom Bernarda Silve.

Počelo je drugo poluvrijeme.

49. minuta: Bruno Fernandes je šutirao preko gola.

51. minuta: Danilo je zaradio žuti karton nakon što je udario Saničanina.

54. minuta: Dobar napad našeg tima, ali Džeko se nije najbolje snašao.

55. minuta: Cristiano Ronaldo je bio u opasnom napadu, ali Ahmedhodžić ga je odlično zagradio i lopta pripada Šehiću.

62. minuta: Opasan napad Portugala, ali ponovo Ahmedhodžić reaguje sjajno i lopta ide u gol aut. Joao Felix je izašao iz igre, a na teren je ušao Ruben Neves.

65. minuta: Cancelo je centrirao sa desne strane, a Šehić intervenisao. U nastavku akcije Saničanin izbacuje loptu u korner.

70. minuta: Barišić i Hadžiahmetović izlaze iz igre, na teren će Hamulić i Tahirović.

77. minuta: Portugal – BiH 2:0. Bruno Fernandes je postigao drugi gol za domaće.

78. minuta: Kolašinac je izašao, a Gazibegović je na terenu. Prcić mijenja Pjanića, dok je Varešanović ušao umjesto Džeku.

81. minuta: Dedić je šutirao ravno u golmana Portugala.

84. minuta: Tahirović je dobio žuti karton.

88. minuta: Šehić je fenomenalno odbranio udarac Jote.

89. minuta: Velika šansa za BiH, Hamulić je šutirao, ali golman domaćih brani i lopta odlazi u korner.

92. minuta Portugal – BiH 3:0. Bruno Fernandes je postigao novi gol.

Kraj utakmice: Portugal – BiH 3:0.