Manchester City je prvi put u svojoj historiji osvojio Ligu Šampiona.

Fudbaleri Man. Cityja su večeras u finalu u Istanbulu savladali Inter našeg Edina Džeke (37) sa 1:0.

Edin Džeko je finale počeo u startnoj postavi Intera.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Haaland za Man. City u 27. minuti, ali njegov udarac odbranio je Onana.

City je u 36. minuti ostao bez ključnog igrača De Bruynea zbog povrede.

Džeko je zamijenjen početkom drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti. Umjesto njega na teren je ušao Lukaku.

Dvije minute kasnije Lautaro Martinez je imao veliku šansu za Inter, međutim nije uspio savladati Edersona.

Igrala se 68. minuta kada je Man. City postigao pobjedonosni gol i prvi put u historiji osvojio Ligu Šampiona.

Strijelac je bio Rodri.

Nekoliko minuta kasnije Inter je mogao poravnati, ali je Dimarco pogodio prečku, a onda nakon odbijene lopte glavom šutirao i pogodio Lukakua.

Inter je u 89. minuti imao stopostotnu šansu kada je Lukaku sa samo nekoliko metara glavom šutirao ravno u Edersona.

Ekipa Intera je u 96. minuti imala još jednu sjajnu šansu, ali ponovo je Ederson fantastično odbranio.