Inter našeg Edina Džeke (37) i Man. City igraju finale Lige Šampiona u Istanbulu, a trenutni rezultat je 1:0 za City.

Džeko je počeo utakmicu u startnoj postavi Intera, a ovo je Dijamantu prvo finale Lige Šampiona u karijeri.

Man. City je u petoj minuti imao dobru šansu, ali Bernardo Silva je šutirao preko gola.

Ekipa Intera je u 20. minuti zaprijetila preko Brozovića, međutim udarac hrvatskog veznjaka otišao je iznad gola.

Haaland je u 27. minuti imao sjajnu priliku, ali golman Intera Onana je odbranio njegov šut.

Ključni igrač Man. Cityja Kevin De Bruyne se povrijedio i morao je izaći iz igre u 36. minuti.

City je do kraja poluvremena imao još jedan udarac prema golu Intera, ali Akanji nije bio precizan.

Edin Džeko je u 56. minuti napustio teren, a umjesto njega je ušao Lukaku.

Dvije minute kasnije Lautaro Martinez je imao veliku šansu za Inter, ali Ederson je sjajno odbranio.

Man. City je poveo u 67. minuti golom Rodrija.

Inter je u 71. minuti propustio veliku šansu za poravnanje. Dimarco je pogodio prečku, a isti igrač je nakon odbijene lopte šutirao glavom, ali je lopta pogodila njegovog saigrača Lukakua i nije bilo gola.