Bivši selektor BiH Ivajlo Petev (47) stigao je na korak do duple krune sa bugarskim Ludogoretsom.

Ludogorets je u pretposljednjem kolu bugarskog šampionata pobijedio Levski sa 3:2 i ponovo se vratio na prvo mjesto.

Despodov je u 23. minuti doveo domaće u prednost, da bi Levski poravnao 10 minuta kasnije preko Stefanova.

Gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli u 63. minuti kada je Krastev pogodio za 1:2.

Ipak, izabranici Ivajla Peteva do kraja utakmice postižu dva kola i stižu do velike pobjede.

Prvo je Piotrowski u 66. minuti poravnao na 2:2, a Igor Thiago u 73. minuti postiže gol za trijumf Ludogoretsa.

Ludogorets je lider sa 82 boda i ima bod više od druge ekipe CSKA iz Sofije.

U zadnjem kolu Ludogorets će igrati u gostima protiv Cherno Morea.

Inače, Petev na klupi Ludogoretsa ima fantastičan skor od 14 pobjeda i dva remija.