Minhenski Bayern, čiji je sportski direktor naš Hasan Salihamidžić (46), je 11. put ovojio njemačku Bundesligu.

Bayern je u zadnjem kolu kao gost savladao Koln sa 2:1 i zahvaljujući remiju Borussije iz Dortmunda i Mainza (2:2) ponovo postao šampion.

Fudbaleri Bayerna i Borussije su na kraju imali po 71 bod, ali je Bayern osvojio titulu zbog bolje gol razlike.

Strijelci za pobjedu Bayerna u Kolnu bili su Coman u osmoj i Musiala u 89. minuti, dok je Ljubičić bio strijelac za Koln u 81. minuti iz penala.

Momčad Borussije je u šokantnom meču odigrala 2:2 na svom terenu protiv Mainza.

Olsen u 15. i Onisiwo u 24. minuti su zabijali golove za Mainz, a Guereiro u 69. te Sule u 95. minuti su postigli golove za Borussiju.

Borussia 19. minuti nije iskoristila penal, kada je golman gostiju odbranio Halleru udarac sa bijele tačke.

Inače, naš Ermedin Demirović (24) je odigrao cijeli meč u gostujućem porazu Augsburga od Borussije M'Gladbach.

Ekipa Augsburga je sezonu okončala na 15. mjestu sa 34 boda i u narednoj sezoni će igrati Bundesligu.