Bh. reprezentativci koji su bili na posljednjem spisku su protekli vikend imali obaveze u svojim timovima, a u nastavku donosimo pregled nastupa.

Svi golmani sa posljednjeg spiska su branili za svoje ekipe, a Nikola Vasilj je sačuvao svoju mrežu u derbiju Darmstadta i St. Paulija.

Od defanzivaca, Kovačević i Ahmedhodžić nisu igrali. Najbolju ocjenu dobio je Gazibegović 7.2.

Duljević je jedini veznjak koji nije igrao protekli vikend. Stevanović je još jednim sjajnim nastupom obilježio ovo kolo, sa dva gola je predvodio svoj tim i dobio ocjenu 9.4

Džeko je odmorio za Ligu Šampiona, Prevljak nije igrao jer je Eupen završio svoje utakmice, a Bilbija je jedini strijelac uz Stevanovića protekli vikend.

Golmani:

Nikola Vasilj (Darmstadt – St. Pauli 0:3, Njemačka) – Branio svih 90 minuta – Ocjena 7.7

Ibrahim Šehić (Konya – Kayserispor 2:2, Turska) – Branio svih 90 minuta – Ocjena 6.4

Kenan Pirić (AEK – Aris 1:1, Kipar) – Branio svih 90 minuta – Nema ocjena

Odbrana:

Jusuf Gazibegović (Austria Beč – Šturm 1:2, Austrija) – igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.6

Amar Dedić (Salzburg – Rapid Beč 2:1, Austrija) – igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.1

Sead Kolašinac (Lens – Marseille 2:1, Francuska) – igrao svih 90 minuta – Ocjena 6.4

Dennis Hadžikadunić (Girona – Mallorca 2:1, Španija) – Igrao do 66. minute – Ocjena 6.4

Hrvoje Miličević (AEK – Aris 1:1, Kipar) – Igrao svih 90 minuta – Nema ocjena

Anel Ahmedhodžić (Birmingham – Sheffield 1:2, Engleska) – Nije igrao

Adnan Kovačević (Ferencvaroš – Kišvarda 3:0, Mađarska) – Nije igrao

Siniša Saničanin (Partizan – Novi Pazar, Srbija) – Ponedjeljak, 20:00 sati

Vezni red:

Miroslav Stevanović (Grasshoppers – Servette 2:3, Švicarska) – Igrao svih 90 minuta i postigao dva gola – Ocjena 9.4

Rade Krunić (Milan – Lazio 2:0, Italija) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.2

Amir Hadžiahmetović (Antalyaspor – Besiktas 1:3, Turska) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.1

Sanjin Prcić (Nantes – Strasbourg 4:3, Francuska) – Igrao od 81. minute – Ocjena 6.6

Gojko Cimirot (Standard – Gent 1:2, Belgija) – Igrao do 63. minute – Ocjena 6.5

Jasmin Mešanović (Ferencvaroš – Kišvarda 3:0, Mađarska) – Igrao svih 90 minuta – Nema ocjena

Amer Gojak (Ferencvaroš – Kišvarda 3:0, Mađarska) – Igrao do 80. minute – Nema ocjena

Benjamin Tahirović (Roma – Inter 0:2, Italija) – Igrao od 90. minute – Nema ocjena

Haris Duljević (Hansa – Regensburg 2:0, Njemačka) – Nije igrao

Napad:

Ermedin Demirović (Augsburg – Union Berlin 1:0, Njemačka) – Igrao do 89. minute – Ocjena 7.4

Kenan Kodro (MOL Fehervar – Mezőkövesd 1:1, Mađarska) – Igrao svih 90 minuta – Nema ocjena

Nemanja Bilbija (Zrinjski – Sloboda 4:1, BiH) – Igrao do 62. minute i postigao gol – Nema ocjena

Edin Džeko (Roma – Inter 0:2, Italija) – Nije igrao

Smail Prevljak (Eupen 7:0, Belgija) – Završena sezona