Ženska U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Novari od Austrije sa 0:2 u susretu prvog kola grupe A6 druge runde kvalifikacija za EURO 2023, javlja zvanična stranica FS BiH.

U 18. minuti nakon duela Lane Radulović i Valentine Madl u kaznenom prostoru bh. tima, dosuđen je penal za Austriju koji je u gol pretvorila Nicole Ojukwu.

Isabel Aistleitner u 47. minuti na asistenciju Linde Natter postavlja konačan rezultat utakmice.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će se u drugom kolu 8. aprila u 15:30 sati u Novari sastati sa domaćinom turnira, selekcijom Italije.

Austrija-Bosna i Hercegovina 2:0 (1:0)

Stadion: Silvio Piola, Novara.

Sutkinja: Neslihan Muratdagi (Turska).

Pomoćne sutkinje: Betül Nur Yilmaz (Turska), Nidaa Hader (Italija).

4. sutkinja: Anna Frazza (Italija).

Golovi: 1:0 Ojukwu (18’ penal), 2:0 Aistleitner (47’).

Žuti kartoni: Schneiderbauer (Austrija)

Austrija: Mariella El Sherif, Tatjana Weiss (46. Laura Spinn), Lainie Fuchs, Isabell Schneiderbauer (46. Jovana Čavić), Nicole Ojukwu, Emilia Purtscher, Anna Holl (84. Amelie Roduner), Chiara Anna D'Angelo, Valentina Madl, Isabel Aistleitner, Linda Natter (63. Anna Wirnsberger (75. Julia Keutz)). Selektor: Johannes Spilka.

Bosna i Hercegovina: Iman Dumanjić, Anja Gačić, Gloria Slišković, Sydney Japić, Lana Radulović (88. Janica Filipović), Marija Ana Milinković, Rajna Tešić (71. Ivona Benković), Vanessa Šabanović (46. Azra Mašinović), Kristina Tekić (71. Jelena Pavlinović), Maja Jelčić, Edina Avdić (84. Milica Jovanić). Selektor: Dragan Jevtić.