Selekcije BiH i Islanda večeras od 20,45 sati u Zenici igraju utakmicu prvog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Bit će ovo ujedno i prvi međusobni meč između naše reprezentacije i Islanda.

Za BiH će od prve minute igrati:

Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Krunić, Tahirović, Hadžiahmetović, Demirović i Prevljak.

Najboljeg igača Zmajeva Edina Džeke nema u protokolu zbog povrede leđa, a kapiten će prvi put u zvaničnom susretu biti Ibrahim Šehić.

Island će nastupiti u sastavu:

Runnarsson, Palsson, Magnusson, Gretarsson, Olafsson, Sigurdsson, Traustasson, Haraldsson, Thorsteinsson, Finnbogasson te Gudmundsson.

Utakmicu sudi Donatas Rumšas iz Litvanije. Njegovi pomoćnici su Aleksandr Radius i Dovydas Sužiedėlis. Četvrti sudija je Robertas Valikonis također iz Litvanije.

2. minuta: Opasan napad BiH, ali Hadžiahmetović nije najbolje uposlio Prevljaka.

4. minuta: Islanđani su imali slobodan udarac, ali nije bilo opasnosti po gol Šehića.

5. minuta: Pokušao je Hadžiahmetović, međutim brani golman Islanda.

6. minuta: Demirović je izašao sam ispred golmana Islanda, ali Runnarsson brani.

8. minuta: Gosti su imali korner, ali Gazibegović je izbacio loptu iz našeg kaznenog prostora.

10. minuta: Hadžiahmetović je sjajno ubacio, Demirović glavom šutirao, ali gostujući golman ponovo brani.

14. minuta: BiH vodi 1:0! Dedić je sjajno probio po desnoj strani, ubacio, a Rade Krunić pogodio za 1:0.

17. minuta: Haraldsson je zaradio žuti karton.

19. minuta: Hadžiahmetović je ponovo ubacio, a Demirović šutira preko gola. Gostujući igrač Palsson je dobio žuti karton.

24. minuta: Dedić je odlično prošao po desnoj strani i izborio korner. Hadžiahmetović je ubacio, a udarac Ahmedhodžića ide preko gola.

31. minuta: Hadžiahmetović je izveo slobodan udarac, Dedić je nakon toga centrirao, a udarac Saničanina odbranio golman Islanda.

33. minuta: Gudmundsson je šutirao pored gola Šehića.

35. minuta: Opasan napad gostiju, ali brani Šehić.

40. minuta: BiH vodi 2:0! Dedić je ponovo fantastično probio po desnoj strani, ubacio, a večeras fantastični Rade Krunić zabija drugi gol za Zmajeve.

44. minuta: Gazibegović je fantastično prošao po desnoj, strani šutirao još bolje, ali golman gostiju izbacuje loptu u korner.

45. minuta: Zmajevi su izveli tri vezana kornera, ali bez veće opasnosti za golmana Islanda.

45+3: Tahirović i Gudmundsson su dobili po žuti karton.

Kraj prvog poluvremena u Zenici, BiH vodi rezultatom 2:0. Oba gola zabio je Rade Krunić.

Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

50. minuta: Bez većih uzbuđenja u Zenici, Prevljak je izborio prekršaj za naš tim.

51. minuta: Šehić se okliznuo, Haraldsson je iznenada bio u velikoj šansi, ali se i on okliznuo i na svu sreću nije bilo veće opasnosti po gol Zmajeva.

53. minuta: Gosti su imali slobodan udarac, ali lopta je na kraju otišla pored gola Šehića.

58. minuta: Islanđani su bili u napadu,ali Tahirović izbija loptu u korner. Poslije kornera Saničanin je interevenisao i izbacio loptu u aut.

60. minuta: Treći korner za goste iz Islanda. Šehić boksuje loptu koja odlazi u aut.

64. minuta: BiH vodi 3:0! Amar Dedić je zabio spektakularan gol za Zmajeve!

67. minuta: Kenan Kodro ulazi umjesto Smaila Prevljaka.

70. minuta: Gosti su izveli slobodan udarac, ali Šehić ponovo boksuje. U nastavku akcije jedan gostujući igrač je šutirao, a Šehić sigurno odbranio.

72. minuta: Hadžikadunić i Prcić ulaze u igru, a izašli su Dedić i Hadžiahmetović. Dedć je dobio velike ovacije navijača na Bilinom Polju.

78. minuta: Nema većih uzbuđenja na Bilinom Polju. Islanđani u ovom trenutku imaju veći posjed lopte.

79. minuta: Gosti su pokušali ugroziti Šehića, ali lopta odlazi pored gola.

81. minuta: Bilbija i Cimirot ulaze umjesto Demirovića i Tahirovića.

83. minuta: Opasno je bilo pred našim golom, ali Šehić izbacuje loptu u korner.

84. minuta: Gosti su izveli dva kornera, ali bez opasnosti za naš gol.

87. minuta: Šehić je još jednom boksovao loptu nakon slobodnog udarca Islanđana.

90. minuta: Miličević i Saničanin su požrtvovano uklizali i izbacili loptu u korner.

92. minuta: Šehić je odlično odbranio i bit će to novi korner za goste.

Kraj utakmice u Zenici! BiH – Island 3:0.