Futsal U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Grčku rezultatom 3:1 (1:1) u utakmici prvog kola grupe 5 u okviru  kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koja je igrana u SD „Pecara“ u Širokom Brijegu, saopšteno je iz FS BiH.

Bosna i Hercegovina je povela u 3. minuti nakon kontranapada, a strijelac je bio Matej Krezo na asistenciju Alema Kadića.

Nakon tri minuta izjednačio je kapiten Grčke Panagiotis Grigorakos preciznim udarcem sa 10 metara.

Zmajići do prednosti dolaze ponovo u 31. minutu. Nakon kornera koji je izveo Miloš Todorić, pogodak glavom postigao je Alem Kadić.

Konačnih 3:1 postavio je Srđan Čatić dvije sekunde prije kraja udarcem iz svog kaznenog prostora.

U drugom susretu ove grupe, Francuska je sa 5:0 savladala Azerbejdžan.

U sljedećem kolu, Bosna i Hercegovina sutra od 20 sati igra protiv Azerbejdžana.

Grčka – Bosna i Hercegovina    1:3    (1:1)

Dvorana: SD „Pecara“ Široki Brijeg

Sudije: Nicola Manzione (Italija), Norbert Szilágyi (Mađarska) i Martin Køster (Danska).

Golovi: 0:1 Krezo (3’), 1:1 Grigorakos (6’), 1:2 Kadić (31’), 1:3 Čatić (40’).

Grčka: Panagiotis Prokopios Vlastaras, Emmanouil Kostakis, Angelos Georgogiannis, Konstantinos Papadopoulos, Panagiotis Grigorakos (kap.), Marios Gerolymos, Kyriakos Kountardas, Gerasimos Tselios, Georgios Kokkinidis, Konstantinos Stylianopoulos, Alexandros Adamopoulos, Konstantinos Pavlidis. Selektor: Ioannis Ziavas.

Bosna i Hercegovina: Kerim Salihović, Alem Kadić, Miloš Todorić (kap.), Ahmed Kadić, Matej Krezo, Denin Jukić, Anel Sprečo, Slaven Ristić, Srđan Čatić, Vedad Subašić, Mario Kolobarić, Omar Omerović. Selektor: Ivo Krezo.