Jedan od najboljih igrača reprezentacije Slovačke Milan Škriniar (28) zbog povrede neće igrati u prva dva kvalifikaciona meča za EURO protiv Luksemburga (23. mart) i Bosne i Hercegovine (26. mart).
Sjajni stoper Intera je stigao na okupljanje selekcije Slovačke sa neugodnom povredom leđa, a Gazzetta dello Sport javlja da će se Milan uskoro vratiti u Milano kako bi prošao kroz proces rehabilitacije.
Iz Fudbalskog saveza Slovačke je saopšteno je potvrđeno da Škriniar propušta početak kvalifikacija.
“Napravili smo magnetnu rezonancu koja je otkrila oštećenje intervertebralnog diska. Milan je bio podvrgnut terapiji, ali mu se stanje nije popravilo.
Sada osjeća bolove čak i u mirovanju. Nije u takvom stanju da nam može pomoći u narednim kvalifikacijskim utakmicama”, poručili su iz FS Slovačke.
Mediji u Italiij javljaju da će se Škriniar na teren vratiti 11. aprila kada Inter igra četvrtfinale Lige Šampiona protiv Benfice.
Inače, saigrač našeg Edina Džeke je ove sezone odigrao 31 utakmicu za Inter.
Njegova trenutna tržišna vrijednost prema Transfemarktu iznosi 60 miliona eura.
(Reprezentacija.ba)

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AC Milan
Komori
Juventus FC
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino