Željezničar je u duelu 23. kola PL BiH na Grbavici deklasirao Slogu Meridian rezultatom 4:1.

Trener Želje Edis Mulalić bio je i više nego zadovoljan nakon završetka ovog duela.

“Znali smo da će biti teško jer smo svaka tri dana igrali utakmice. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno zbog nas jer nismo bili pravovremeni u nekim situacijama.

Na poluvremenu smo napravili izmjene i poslije je to bilo mnogo bolje. Trebala nam je jedna ovakva utakmica, efikasna i sve da se malo rasteretimo.

U osam utakmica zakazali smo možda u 55 minuta igre. Idemo na pauzu da se osvježimo i spremimo za ostatak sezone”, rekao je Mulalić nakon meča za My TV i dodao:

“Drago mi je zbog napadača što je utakmica bila ovako efikasna jer golovi donose samopouzdanje. Drago mi je i zbog Amoaha da se vrati na pravi kolosijek.

Moramo dalje raditi i napraviti da nam neke stvari postanu automatizam”, rekao je Mulalić.

Željezničar je trenutno četvrti na tabeli sa 39 osvojenih bodova.

Izabranici Edisa Mulalića će u narednom kolu gostovati Leotaru.