West Ham je u revanš duelu osmine finala Konferencijske lige savladao kiparski AEK iz Larnace sa 4:0 i ukupnim rezultatom 6:0 prošao dalje.

Kenan Pirić (28) branio je cijeli susret za AEK, dok Hrvoje Miličević (29) nije ulazio u igru.

Ekipa West Hama je povela u 21. minuti golom Scamacce.

Desetak minuta kasnije AEK je poravnao preko Nikolicsa, ali gol je poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

AEK je u 44. minuti ostao sa igračem manje, s obzirom da je Gustavo dobio crveni karton.

Domaći su iskoristili brojčanu prednost i u nastavku još tri puta zatresli mrežu Pirića.

Bowen je postigao dva gola u 47. i 49. minuti, a trijumf je potvrdio Mubama u 65. minuti.

Stjepan Radeljić (25) odigrao je svih 90 minuta i nosio kapitensku traku u meču Nice i njegovog Sheriffa.

Ekipa Nice je slavila sa 3:1 i ukupnim rezultatom 4:1 prošla dalje.

Strijelci za Nicu bili su Laborde, Moffi i Brahimi.

Jedini gol za goste iz Moldavije zabio je Tabsoba.