Sarajevo je danas u derbi utakmici 22. kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja poraženo od Veleža rezultatom 0:1.

Ekipa Sarajeva je u 14. minuti imala sjajnu šansu, ali je Oliveira šutirao pored gola.

Isti igrač je u 56. minuti ponovo bio u izglednoj prilici, međutim golman Veleža Hadžikić je odbranio njegov udarac.

Nekoliko minuta kasnije Sarajevo je imalo novu priliku, ali udarac Avramovskog odlazi preko gola.

Kazna za promašaje stigal je u 75. minuti. Golman Sarajeva Šaihnović je loše reagovao, lopta mu je ispala i pogodila saigrača Martinovića u nogu i završila u golu.

Sarajevo je do kraja pokušalo doći bar do poravnanja, ali rezultat je ostao isti.

Momčad Sarajeva je trenutno šesta na tabeli sa 29 bodova, dok je Velež petoplasirani sa 33 boda.