Bayern je u Minhenu u meču 24. kola njemačke Bundeslige savladao Augsburg rezultatom 5:3.

Ermedin Demirović (24) igrao je do 46. minute za Augsburg, a njegova ekipa je iznenađujuće povela u trećoj minuti golom Berishe.

Ipak, Bayern je do poluvremena zabio četiri gola i praktično riješio pitanje pobjednika.

Cancelo je poravnao u 15. minuti, da bi Pavard u 19. i 35. minuti postigao dva gola.

Igrala se 45. minuta kada je Sane po četvrti put matirao nemoćnog golmana gostiju.

Augsburg je u 60. minuti smanjio na 4:2, a siguran sa bijele tačke bio je Berisha.

Bayern do petog kola stiže preko Daviesa u 74. minuti, da bi konačnih 5:3 postavio Cardona u 93. minuti susreta.

Ekipa Bayerna je prva na tabeli sa 52 boda, dok Augsburg zauzima 13. mjesto sa 27 bodova.