Načelnik Općine Centar Srđan Mandić ugostio je danas predstavnike Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na čelu sa predsjednikom Vicom Zeljkovićem i selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine u nogometu Faruka Hadžibegića, stoji u saopštenju Općine Centar.
“U ime Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine sastanku su prisustvovali i potpredsjednik izvršnog odbora Irfan Durić te član izvršnog odbora Fuad Čolpa.
Na sastanku je između ostalog razgovarano o završetku projekta rekonstrukcije travnjaka na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ čiju realizaciju finansiraju UEFA i NS/FS BiH sa 75% ukupne vrijednosti projekta, dok je preostalih 25% obezbijeđeno u budžetu Općine Centar.
Iz Nogometnog saveza BiH su istakli da su svi infrastrukturni radovi završeni, a da okončanje realizacije projekta isključivo zavisi od klimatskih prilika koje su preduslov za puštanje u funkciju obnovljenog travnjaka.
“Očekujemo da će u aprilu travljak biti stavljen u funkciju”, poručili su predstavnici Saveza.
Na sastanku je pored ovoga razgovarano i o mogućnosti iznalaženja lokacije na području općine Centar za izgradnju nacionalnog stadiona, te o nastavku dobre saradnje Općine i Saveza kada su u pitanju projekti od značaja za unapređenje sporta”, navode iz Općine Centar.



(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino