Benjamin Hadžić pruža sjajne partije u kadetskom timu njemačkog  giganta

Potencijalni kadetski bh. reprezentativac Benjamin Hadžić (16) nastavio je sa fantastičnim partijama u dresu kadetskog tima minhenskog Bayerna i postigao nova dva pogotka.

Bayern je u okviru 15. kola njemačkog kadetskog šampionata pobijedio u gostima Greuther Furth rezultatom 3:2.

Hadžić je u 22. minuti doveo Bayern u vodstvo, da bi petnaest minuta kasnije udvostručio prednost.

Greuther Furth je golom Crubasika smanjio na 1:2 u 50. minuti, ali Wintzheimer iz penala u 53. minuti pogađa za 1:3.

Konačnih 2:3 postavio je Christl u 63. minuti utakmice.

Benjamin Hadžić je odigrao svih 90 minuta za kadete Bayerna (prvi na tabeli) i trenutno na svom kontu ima devet pogodaka u 15 odigranih mečeva (upisao i dvije asistencije).

Hadžić je u posljednjih pet utakmica za bavarski tim postigao čak sedam golova.

Za nadati se da selektor naše kadetske reprezentacije Sakib Malkočević prati nastupe talentovanog Hadžića te da će ovaj momak biti na spisku za mečeve Elitne runde kvalifikacija za Euro koji se igraju u martu.