Jasmin Burić brani sjajno za poljski Lech

Ekipa Lecha nastavila je sa odličnim rezultatima i u okviru 20. kola poljskog šampionata pobijedila na svom terenu Zagleblie sa 2:0, a naš Jasmin Burić još jednom je pokazao zbog čega je trenutno najbolji golman u Poljskoj.

Lech je poveo golom Hamalainena u 16. minuti, da Pawlowski u 64. minuti postavio konačnih 2:0 za šestu pobjedu u nizu svog tima.

Naš  reprezentativac Jasmin Burić branio je cijelu utakmicu za Lech i ovo mu je pet meč u nizu u poljskoj Ekstraklasi bez primljenog gola.

Burić je u posljednjih osam utakmica za Lech u svim takmičenjima, primio je samo jedan gol i to protiv Basela u četvrtak kada je Lech poražen sa 0:1 u susretu Europa Lige.

Nakon 20 odigranih kola, Lech je trenutno peti sa 28 bodova, a Zagleblie zauzima sedmo mjesto sa bodom manje.