Vedad Ibišević (31) je postigao dva gola i upisao asistenciju u utakmici protiv Darmstadta

Berlinska Hertha ove sezone pruža odlične rezultate u Bundesligi, a tako su nastavili i danas na gostovanju kod Darmstadta gdje je briljirao Ibišević.

Hertha je ostvarila pobjedu rezultatom 0:4 uz dva gola i asistenciju našeg reprezentativca Vedada Ibiševića.

Ibišević je u 12. minuti postigao gol za vodstvo Herthe od 0:1, a zatim u 50. minuti doveo svoj tim do vodstva od 0:3. U 77. minuti asistirao je za gol Kaloua koji je postavio konačnih 0:4.

Sa ova dva gola Ibišević je došao do brojke od šest postignutih golova u dosadašnjem dijelu Bundeslige. U današnjoj utakmici odigrao je svih 90 minuta.

Povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić je u redovima Darmstadta u igru ušao u 68. minuti susreta.

Nakon 16. odigranog kola Hertha se popela na treće mjesto na tabeli i trenutno su ispred njih samo Borussia Dortmund i minhenski Bayern.

Spahiću 90 minuta u remiju HSV-a, Bičakčić ušao u finišu

Wolfsburg je na domaćem terenu remizirao sa HSV-om rezultatom 1:1, a naš reprezentativac Emir Spahić je odigrao svih 90 minuta u redovima gostujućeg tima.

Ermin Bičakčić je sa Hoffenheimom stigao do prve domaće pobjede ove sezone. Hoffenheim je sa minimalnih 1:0 trijumfovao nad Hannoverom i tako pobjegao sa dna tabele.

Naš defanzivac je u ovom susretu u igru ušao u 87. minuti utakmice.