Selekcija Belgije je odigrala 0:0 protiv Hrvatske u utakmici trećeg kola grupe F Mundijala u Kataru i ostala bez plasmana u osminu finala.

Belgiji je trebala pobjeda za prolaz dalje, a tragičar je bio napadač Romelu Lukaku (30).

Lukaku, koji je saigrač našeg Edina Džeke (36) u Interu), je ušao u igru u drugom poluvremenu i do kraja duela je propustio četiri velike prilike.

Napadač Belgije je u 59. minuti pgoodio stativu, a tri minute nakon toga je šutirao glavom preko gola iz izgledne pozicije.

Igrala se 85. minuta kada je Lukaku ponovo propustio veliku prilku, da bi u 90. minuti bio samo na metar od gola Hrvatske, ali je katastrofalno reagovao.

Sve promšaje Lukakua protiv Hrvatske pogledajte OVDJE.

Po završeku utakmice Lukakua je tješio legendarni Thiery Henry koji je član stručnog štaba fudbalske selekcije Belgije.