U okviru 10. kola grupe K kvalifikacija za SP 2023 košarkaška reprezentacija BiH poražena je od Francuske sa 92:56.

Prvu četvrtinu su Francuzi riješili u svoju korist sa 17:13. Činilo se da će BiH pružiti dobar otpor, ali već u drugoj četvrtini domaćini pokazuju svoj kvalitet i na poluvrijeme se otišlo sa 42:27.

Zmajevi su najbolju igru pokazali u trećoj četvrtini kada su postigli 17 poena, ali su i tu dionicu Francuzi bili bolji sa 19:17. Za naš tim sve se raspalo u posljednjoj dionici kada je Francuska postigla čak 33 poena, te je na kraju rezultat glasio 92:56.

Najefikasniji u redovima našeg tima, ali i na cijelom susretu bio je Kamenjaš sa 20 poena. Slijedi Wembanyama sa 19 poena.

U drugom susretu ove grupe Litvanija je kao gost savladala Crnu Goru i pomogla BiH u borbi za Svjetsko prvenstvo. Zmajevi će imati sve u svojim rukama bez obzir na večerašnji rezultat.

BiH bit će potrebne dvije pobjede u preostale dvije utakmice, prvo protiv Crne Gore, ali sa 19 ili više poena razlike, te potom na gostovanju u Mađarskoj.

Utakmica BiH – Crna Gora igra se 23. februara, dok je gostovanje Mađarskoj na rasporedu tri dana poslije.