Ajjacio i Strasbourg su odigrali spektakularnu utakmicu u okviru 14. kola Ligue 1, a domaći su slavili sa 4:2.

Naš Sanjin Prcić (28) je igrao do 72. minute za Strasbourg, a njegova ekipa je fantastično otvorila ovaj duel.

Bellagarde je u šestoj minuti doveo Strasbourg u prednost, da bi Gamerio desetak minuta kasnije pogodio za 0:2.

Ipak, domaći su do kraja prvog poluvremena zabili četiri gola i praktično riješili pitanje pobjednika.

Dva puta je sa bijele tačke pogađao Belaili (33. i 40. minuta), dok su po jednom mrežu tresli El Idrissy (34. minuta) i Nouri (druga minuta sudijske nadoknade).

U nastavku meča dosuđen je i treći penal za Ajjacio, ali Belaili ovaj put nije bio precizan.

Domaći su utakmicu završili sa igračem manje, s obzirom da je Vidal u 79. minuti dobio crveni karton.

Ajjacio je nakon ovog trijumfa na 17. mjestu sa 11 bodova, dok Strasbourg ima bod manje i nalazi se na 18. poziciji.