Armenski Pyunik plasirao se u treće pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona i to zahvaljujući bh. napadaču Luki Juričiću (25).

Pyunik je večeras deklasirao u gostima luksemburžanski Dudelange sa 4:1, a bivši napadač Želje i nekadašnji U21 reprezentativac BiH je postigao dva gola.

Fudbaleri Dudelangea su u prvom susretu u Armeniji slavili sa 1:0, a i večeras su prvi stigli do prednosti.

Igrala se 21. minuta kada je Hassan pogodio za prednost domaćina.

Ipak, Juninho u 24. minuti zabija za 1:1, da bi Juričić u 54. minuti postigao gol i donio vodstvo Pyuniku.

Šampion Armenije do dva gola prednosti stiže u 76. minuti, a strijelac gola bio je Otubanjo.

Luka Juričić, koji je večeras igrao od 46. minute, u 85. minuti postavlja konačnih 1:4 i potvrđuje plasman svoje ekipe u treće pretkolo.

Pyunik će u narednoj fazi igrati protiv Crvene Zvezde.