Fudblaeri Sarajeva su večeras u prvom pripremnom meču u Sloveniji odigrali 1:1 protiv ekipe TSC Bačka Topola iz Srbije.

Ekipa Bačke je bolje otvorila utakmicu i povela u 12. minuti.

Strijelac gola bio je Mirčevski.

Sarajevo je u nastavku prvog poluvremena zaigralo mnogo bolje, stvorilo nekoliko dobrih šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

Mulahusejnović je u 52. minuti postigao gol za Sarajevo, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, Sarajevo do poravnanja stiže u 77. minuti.

Dosuđen je penal za Sarajevo, a siguran sa bijele tačke bio je Suljić i postavio konačnih 1:1.

Za Sarajevo su od prve minute igrali Dizdarević, Trako, Mujakić, Salčin, Irfan Ramić, Đokanović, Kapić, Ikić, Varešanović, Suljić i Čataković.

Priliku sa klupe su dobili Tomašević, Mulahusejnović, Čirjak, Aničić, Džafić, Mulalić i Tarik Ramić.

Sarajevo naredni prijateljski susret igra 5. jula protiv Celjea.

Podsjetimo, Sarajevo je nedavno na Koševu u prijateljskom duelu savladalo Iskru iz Danilovgrada sa 7:1.