Sarajevo je u derbi utakmici 27. kola Premijer lige BiH poraženo od Tuzla Cityja rezultatom 0:1.

Pobjedonosni gol na stadionu Koševo za goste zabio je Džafić u 35. minuti utakmice.

Ekipa Tuzle je tako drugi put u sezoni slavila na najvećem bh. stadionu protiv Sarajeva.

Spomenimo da se fudbaler domaćih Rifet Kapić u 47. minuti srušio na teren i uhvatio za glavu, a nekoliko minuta kasnije prevezen je kolima Hitne pomoći u bolnicu.

Igrač Sarajeva je bio pri svijesti kada je napuštao stadion i dobio je velike aplauze domaćih navijača.

Sarajevo je nakon ovog poraza četvrto sa 39 bodova, dok Tuzla zauzima drugu poziciju sa 49.

Momčad Sarajeva narednog vikenda gostuje Borcu, a Tuzla na svom terenu igra protiv Želje.