Vladan Kovačević (25) briljirao je u derbi meču 30. kola poljske lige između Pogona i njegovog Rakowa.

Rakow je kao gost savladao Pogon sa 2:1, a naš reprezentativni golman je u nekoliko navrata fantastično zaustavljao pokušaje domaćih.

Ekipa Pogona je bolje otvorila utakmicu i povela preko Grosickog u 25. minuti. Nekoliko minuta kasnije Kovačević odlično brani udarac Grosickog.

Ipak, u nastavku Rakow stiže do preokreta i možda ključne pobjede u borbi za titulu šampiona Poljske.

Gutkovskis u 47. minuti poravnao na 1:1, a pet minuta kasnije Kovačević sjajnom intervencijom spašava svoj tim.

Tri boda Rakowu donosi Lopez golom u 78. minuti susreta.

Rakow je trenutno prvi na tabeli sa 62 boda, a isti broj bodova ima i drugoplasirani Lech. Klub našeg Vladana Kovačevića ima bolji međusobni duel od Lecha i u slučaju istog broja bodova bio bi šampion Poljske.

Inače, Rakow do kraja prvenstva čak tri puta igra na svom terenu te samo jednom gostuje.