Inter je večeras u Milanu u prvoj utakmici 1/8 finala Lige Šampiona poražen od Liverpoola rezultatom 0:2.

Naš Edin Džeko je večeras odigrao cijeli susret za Inter, ali u posebnoj ulozi. Kapiten BiH nije bio najistureniji u napadu Intera, tačnije bio je pozicioniran iza Lautara Martineza.

U prvom poluvremena oba tima su imala po jednu dobru šansu. Mane je propustio veliku šansu za Liverpool, dok je Calhanogu pogodio prečku za domaće.

Inter je na samom startu drugog poluvremena dominirao, a u 60. minuti se zatresla mreža gostiju.

Edin Džeko je pogodio, ali gol je opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Ekipa Liverpoola povela je u 75. minuti. Robertson je izveo korner, a Firmino matirao nemoćnog Handanovića za 0:1.

Nekoliko minuta kasnije Perišić je odlično šutirao, ali lopta odlazi preko gola Alissona.

Konačnih 0:2 postavlja Salah u 82. minuti susreta.

Revanš utakmica na programu je 8. marta u Engleskoj.