Ekipa Wolfsbergera, za koju nastupaju U21 reprezentativac BiH Amar Dedić (19) i potencijalni bh. reprezentativac Adis Jašić (18), plasirala se u 1/2 finale Kupa Austrije.

Wolfsberger je danas pobijedio Florisdorfer nakon produžetaka sa 4:2 i izborio plasman među četiri najbolje momčadi, a upravo je Jašić postigao četvrti gol za svoj tim i riješio sve dileme oko pobjednika.

Fudbaleri Florisdorfera su poveli u 20. minuti golom Oliveire, ali Baribo u 35. minuti zabija za 1:1.

Vizinger u 49. minuti pogađa i donosi prednost Wolfsbergeru, ali gosti u 97. minuti preko Rechbergera postižu novi gol i susret je otišao u produžetke.

U produžecima golova nije bilo do 117. minute, a onda je Rocher zabio gol i Wolfsberger je poveo sa 3:2.

Konačnih 4:2 postavlja spomenuti Adis Jašić u 120. minuti.

Amar Dedić, koji primarno pokriva desnu stranu, odigrao je svih 120 minuta na poziciji lijevog beka za Wolfsberger.

Na poziciji desnog beka kompletan susret odigrao je strijelac četvrtog kola Adis Jašić.

Inače, Dedić (trenutno na posudbi u Wolfsbergeru iz Salzburga), je ove sezone odigrao 22 susreta u svim takmičenjima i zabio tri gola, dok je Jašić ukupno nastupio u 12 utakmica i dva puta pogodio.

Podsjetimo, Jašić trenutno igra za omladinske Austrije, ali ima pravo nastupa za Bosnu i Hercegovinu.