Futsal selekcija BiH je večeras u Amsterdamu u meču trećeg kola grupe D Europskog prvenstva u futsalu poražena od Azerbejdžana sa 2:4.

Bio je to treći poraz za BiH na premijernom nastupu na prvenstvu i izabranici Ive Kreze su okončali takmičenje u Nizozemskoj.

Azerbejdžan je poveo u sedmoj minuti golom Bolinhe, da bi četiri minute kasnije Eduardo udvostručio prednost.

Naš tim je smanjio na 2:1 u 12. minuti, a strijelac gola iz penala bio je Anel Radmilović.

Selekcija Azerbejdžana je u nastavku imala nekoliko dobrih šansi, ali se na našem golu istakao Stanislav Galić.

BiH je do poravnanja stigla u 31. minuti preko Nermina Kahvedžića.

Ipak, dvije minute kasnije Vivela matira galića i Azerbejdžan je ponovo poveo.

Kahvedžić je u zadnjoj minuti imao odličnu priliku da poravna na 3:3, ali njegov udarac brani golman Azerbejdžana,

Konačnih 2:4 za Azerbejdžan postavlja Gallo u posljednjim sekundama.

Spomenimo i da je naš tim tokom svih 40 minuta igre imao veliku podršku bh. navijača u dvorani u Amsterdamu.

U drugom meču naše grupe Španija je razbila Gruziju sa 8:0.

Španci su osvojili prvo mjesto sa sedam bodova, Gruzija je završila kao druga sa četiri, Azerbejdžan treći sa tri, a BiH posljednja bez bodova.

Selekcije Španije i Gruzije plasirale su se u 1/4 finale.