Trabzon je u derbiju 23. kola turske Superlige savladao u gostima Galatasaray sa 2:1, a junak je bio naš Edin Višća koji je u 90. minuti pogodio za pobjedu svoje ekipe.

Galata je povela u 31. minuti golom Cicaldaua sa bijele tačke, ali gosti u nastavku stižu do preokreta i velike pobjede.

Prvo je Bakasetas poravnao na 1:1 u 84. minuti, da bi Višća u 90. minuti presjekao napad Galate, a onda sjajnim golom donio tri boda svom timu.

Višća je odigrao kompletan susret za Trabzon i ovo je bio njegov prvi gol u dresu aktuelnog lidera šampionata Turske.

Edin je ove sezone postigao četiri gol za svoj bivši klub Istanbul te dodao osam asistencija u Superligi.

Trabzon je trenutno prvi sa 54 boda, dok Galata zauzima tek na 15. poziciji sa samo 27 bodova.

Ekipa Trabzona u narednom kolu dočekuje Kasimpasu, a Galata će gostovati Alanyi.