Edin Džeko je osvojio prvi trofej u dresu Intera, a ujedno je stigao i do prvog trofeja u Italiji.

Inter je večeras u finalu Superkupa Italije u Milanu savladao Juventus sa 2:1 i to nakon produžetaka.

McKennie je u 25. minuti doveo Juventus u prednost, ali Inter se vraća u igru desetak minuta kasnije.

Edin Džeko, koji je večeras igrao do 75. minute, izborio je penal, a siguran sa bijele tačke bio je Lautaro Martinez.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa su uslijedili produžeci.

U produžecima golova nije bilo sve do 120. minute, a onda Alexis Sanchez postiže gol i donosi trofej Interu.

Inače, Džeki je ovo sedmi trofej u dosadašnjoj karijeri. Sa Cityjem je osvojio pet trofeja, sa Wolfsburgom jedan, dok je bez trofeja ostao u dresu Rome. Edin je za Romu igrao do 2015. do 2021. godine.

Kapiten BiH do kraja sezone ima priliku da osvoji još tri trofeja, s obzirom da je Inter trenutno lider u Seriji A, igrat će u 1/8 finala Kupa Italije te u 1/8 finala Lige Šampiona.

Za Džeku i saigrače nema odmora, s obzirom da ih u nedjelju očekuje gostovanje u Bergamu i derbi utakmica u okviru Serije A protiv Atalante.