Reprezentacija SAD-a večeras je u Los Angelesu u prijateljskoj utakmici pobijedila BiH rezultatom 1:0.

Naš selektor Ivajlo Petev za ovaj susret je računao samo na igrače iz Premijer lige BiH, pa se se slobodno može reći da je večeras nastupio “B” tim Bosne i Hercegovine.

S druge strane, za SAD su pretežno igrali igrači iz domaćeg prvenstva (MLS).

Domaći su u 14. minuti imali veliku šansu, ali Pepi se nije najbolje snašao ispred našeg gola.

Nekoliko minuta kasnije Lukić je šutirao, međutim Turner bez problema hvata loptu.

Najbolju priliku selekcija SAD-a je imala u 31. minuti. Morris je bio sam ispred našeg gola nakon jednog centaršuta, ali njegov udarac sjajno brani Ćetković.

Od 39. minute naš tim je ostao sa igračem manje, s obzirom da je Begić dobio direktan crveni karton nakon jednog neopreznog starta.

Fudbaleri SAD-a su i pred sami kraj prvog poluvremena dva puta opasno zaprijetili, ali Ćetković je bio siguran.

Naša selekcija se u nastavku dobro branila sve do 89. minute, a onda je Bassett matirao Dizdarevića i donio trijumf reprezentaciji SAD-a.

Za BiH su igrali: Nikola Ćetković, Josip Ćorluka, Numan Kurdić, Ajdin Nukić, Hrvoje Barišić, Aleksandar Vojnović, Jovo Lukić, Sulejman Krpić, Amar Begić, Andrej Đokanović i Igor Savić.

Priliku sa klupe su dobili Belmin Dizdarević, Selmir Pidro, Marijan Ćavar, Mehmed Ćosić, Haris Ovčina i Saša Maksimović.

SAD je nastupila u sastavu: Turner, Lenon, Zimmerman, Kessler, Bello, Cardoso, Ferreira, Roldan, Morris, Pepi i Acosta.

Spomenimo i da je BiH večeras imala i veliku podršku bh. navijača koji žive i rade u SAD-u.